Lietuvos mokslininkei skirtas UNESCO Tarptautinių kylančių talentų apdovanojimas
Birželio 22 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje Lietuvos mokslininkei doc. dr. Ievai Plikusienei įteiktas Tarptautinės L’Oréal-UNESCO programos „Moterims moksle“ kylančių talentų apdovanojimas už SARS-CoV-2 baltymų ir antikūnų sąveikų tyrimus. Šis prestižinis apdovanojimas kasmet skiriamas penkiolikai perspektyviausių mokslininkių iš viso pasaulio.
L’Oréal-UNESCO programos „Moterims moksle“ apdovanojimai ne tik įvertina jaunųjų mokslininkių indėlį į mokslą, bet ir reikšmingai prisideda prie mokslo raidos ir lyčių lygybės puoselėjimo mokslo srityje. Per 24-erius programos gyvavimo metus daugiau nei 3,9 tūkst. jaunų mokslininkių gavo paramą savo svarbiausiems karjeros siekiams įgyvendinti.
“Šis apdovanojimas yra ne tik didžiulis įvertinimas man asmeniškai ir visai mokslinei grupei, su kuria kartu vykdome tyrimus, bet kartu ir patvirtinimas, kad Lietuvoje vykdomi aukščiausio lygio inovatyvūs moksliniai tyrimai yra pripažįstami visame pasaulyje“, sakė Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Nanotechnologijų ir medžiagotyros centre „Nanotechnas“ dirbanti doc. dr. I. Plikusienė.
Pasak Lietuvos nuolatinės atstovės prie UNESCO, ambasadorės Jolantos Balčiūnienės, Lietuvos mokslininkės įvertinimas už aktualius mokslinius tyrimus COVID-19 srityje yra paskatinimas visoms moterims, siekiančioms karjeros moksle. „Šiuo metu moterys mokslininkės sudaro tik vieną trečdalį viso pasaulio mokslininkų, todėl mažos šalies mokslininkių pripažinimas sprendžiant didžiausias pasaulio problemas yra geriausias visos Lietuvos mokslo bendruomenės įvertinimas“, sakė Lietuvos ambasadorė.
L’Oréal-UNESCO programos „Moterims moksle“ Tarptautinių kylančių talentų apdovanojimas Lietuvos mokslininkei skiriamas jau antrą kartą. 2019 m. juo pagerbta neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Neurobiologijos ir biofizikos katedros mokslo darbuotoja.