*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Baigėsi MOST Tarpvyriausybinės tarybos biuro susitikimas

Rugsėjo 25 d. Paryžiuje (Prancūzija) baigėsi dvi dienas trukęs UNESCO Socialinių transformacijų valdymo programos (MOST) Tarpvyriausybinės tarybos biuro susitikimas.

Lietuvai jame atstovavo  šios tarybos viceprezidentas, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras prof. Audrius Bitinas.

Per šį MOST Tarpvyriausybinės tarybos biuro posėdį 7 jo nariai peržvelgė ir įvertino ankstesnes tarybos veiklas ir patvirtino artimiausio laikotarpio veiklos gaires. Jie taip pat sprendė tarybos komunikacijos, naujų MOST programos Mokslinio patariamojo komiteto narių priėmimo bei kito MOST programos Tarpvyriausybinės tarybos posėdžio organizacinius klausimus.

Šio susitikimo metu atskaitas apie padarytus darbus pateikė visi tarybos viceprezidentai, tarp jų ir Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo viceministras prof. A. Bitinas. Lietuvos  aktyvumas buvo įvertintas teigiamai.  

Tarybos viceprezidentas prof.  A. Bitinas teigė taip pat susilaukęs nemažai dėmesio bei klausimų apie  spalio 19 d. Vilniuje vyksiančią tarptautinę konferenciją “Socialiniai pokyčiai šiuolaikiškame pasaulyje“.  Renginio metu bus aptariamos socialinės reformos keliose Europos šalyse, pensijų sistemų tendencijos ir perspektyvos, darbo įstatymai bei lyčių lygybės klausimai. 

Pranešimus šioje konferencijoje skaitys aukščiausio lygio socialinių mokslų specialistai iš kelių Europos šalių. Renginio organizatoriai – Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo bei Užsienio reikalų ministerijos ir  MOST nacionalinis komitetas.  

Į MOST Tarpvyriausybinės tarybos vicepirmininkės postą Lietuva buvo išrinkta 2011 m. lapkričio 7 dieną.

Socialinių transformacijų valdymo programa UNESCO buvo inicijuota 1994 metais. Pagrindinis jos  tikslas – gerinti ryšius tarp socialinės politikos formuotojų ir mokslo atstovų bei skatinti socialinių mokslų tyrimais paremtą šalių vidaus politikos formavimą.