*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

LIETUVA IŠRINKTA Į UNESCO SOCIALINIŲ TRANSFORMACIJŲ VALDYMO PROGRAMOS TARYBĄ

Šių metų lapkričio 4 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje vyko rinkimai į tarpvyriausybinius komitetus. Lietuva išrinkta į Tarpvyriausybinę socialinių transformacijų valdymo programos tarybą (Management of Social Transformations Programme, MOST).

Lietuvai taryboje atstovaus Socialinės apsaugos ir darbo viceministras prof. Audrius Bitinas.

Šie rinkimai – reikšmingas įvykis šalies socialinių mokslų istorijoje, kadangi Lietuva turės galimybę aktyviai dalyvauti nuo 1994 m. UNESCO inicijuotoje Socialinių transformacijų valdymo programos veikloje. 

Šios UNESCO programos tikslas – skatinti socialinių mokslų tyrimais paremtą šalių vidaus politikos formavimą. UNESCO programos atstovai domisi tokiomis temomis kaip daugiakultūrė visuomenė ir su ja susijusios problemos, žmonių skurdo kaimuose bei miestuose mažinimas, socialinė nelygybė, badas, demografiniai pokyčiai, atsakingas gamtos išteklių naudojimas, globalizacija, tarptautinė migracija. 

Šiais metais Lietuvos mandatas baigiasi kituose dviejuose UNESCO komitetuose – UNESCO būstinės bei Fizinio lavinimo ir sporto vystymo komitete. Lietuva iki 2013 m. dar tęs savo veiklą UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ tarptautinėje koordinuojančioje taryboje. 

Rinkimai vyko per UNESCO Generalinę konferenciją, kuri truks iki lapkričio 10 d. Generalinė konferencija – pagrindinis UNESCO vadovaujantis organas – į sesijas renkasi kartą per dvejus metus. Jis nustato UNESCO veiklos prioritetus, tvirtina programą ir biudžetą.