Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +33 1 4568 3320
Faksas +33 1 4568 3041
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis susitikime su UNESCO vadove akcentavo išraiškos laisvės ir žurnalistų saugumo klausimus

Sukurta 2021.01.27 / Atnaujinta 2021.01.29 16:26
  G. Landsbergis susitikime su UNESCO vadove akcentavo išraiškos laisvės ir žurnalistų saugumo klausimus

  Sausio 27 dieną Paryžiuje (Prancūzija) ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su UNESCO generaline direktore Audrey Azoulay. Pokalbio metu ministras pagyrė generalinės direktorės pastangas kurti efektyvią ir moderniems iššūkiams pasiruošusią UNESCO, aptarė organizacijos įdirbį dirbtinio intelekto etikos klausimais, bendrus UNESCO ir Lietuvos prioritetus komunikacijos ir informacijos srityje, išraiškos laisvės ir žurnalistų saugumo klausimus bei Lietuvos įsitraukimą kovojant su dezinformacija.

  G. Landsbergis ir A. Azoulay aptarė UNESCO stebėjimo misijų Kryme tęstinumo svarbą ir būtinybę užtikrinti išraiškos laisvę ir žurnalistų saugumą Baltarusijoje.

  G. Landsbergis taip pat pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą 2021-2025 metų laikotarpiu. „Esame pasiruošę toliau stiprinti žmogaus teisėmis grįstą UNESCO veiklą, tęsti įsipareigojimų įgyvendinimą komunikacijos ir informacijos srityje, kartu dirbti su dirbtinio intelekto, švietimo ateities ir atvirojo mokslo iniciatyvomis“, - teigė ministras.

  G. Landsbergis taip pat pristatė Kauno modernizmo paraišką „Modernusis Kaunas: Optimizmo architektūra, 1919–1939 m.“, kuria siekiama, kad Kauno modernizmo architektūrai būtų suteiktas UNESCO pasaulio paveldo statusas.

  Nuotrauka: UNESCO/Christelle ALIX

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha