Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +33 1 4568 3320
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: rengti UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesiją Rusijoje būtų ciniška nepagarba Ukrainos aukoms

Sukurta 2022.04.07 / Atnaujinta 2022.04.07 20:35

Paryžiuje, Prancūzijoje, Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Vykdomosios tarybos 214-osios sesijos metu, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis laišku kreipėsi į UNESCO generalinę direktorę Audrey Azoulay.

Laiške ministras pabrėžė, kad iš anksto suplanuota, niekaip neišprovokuota ir nepateisinama Rusijos agresija prieš Ukrainą yra akivaizdus tarptautinėmis taisyklėmis grindžiamos tvarkos išniekinimas. Beatodairiškai naikindama Ukrainos kultūrinį ir istorinį paveldą, religinius objektus, muziejus, mokyklas bei paminklus, tarp jų pažymėtus 1954 metų Hagos konvencijos emblema, Rusija laužo savo įsipareigojimus pagal šią Konvenciją ir grubiai pažeidžia tarptautinę teisę.

Kreipdamasis į UNESCO generalinę direktorę, ministras ragina perkelti 2022 metų birželio mėnesį Kazanėje, Rusijoje, planuojamą 45-ąją UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesiją ir atšaukti Rusijos atstovo pirmininkavimą šiam komitetui. Laiškas taip pat buvo perduotas UNESCO Vykdomosios tarybos ir Pasaulio paveldo komiteto nariams.

„Kol Rusijos karo mašina siautėja Ukrainoje, rengti UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesiją Rusijoje būtų absurdiškas cinizmas – civilizuotas pasaulis privalo tai suvokti ir priimti atitinkamus sprendimus“, - sakė užsienio reikalų ministras G. Lansbergis.

Lietuva kviečia UNESCO peržiūrėti savo teisinę sistemą, kad būtų užtikrinta, jog Jungtinių Tautų Chartijos nuostatas pažeidžiančių šalių atstovai ateityje negalėtų užimti vadovaujančių pareigų organizacijoje.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha