Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE UNESCO

Adresas: 1, Rue Miollis, Bureau B6.36, 75015 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 4568 3320
Faksas +33 1 4568 3041
El. paštas

Lietuvos ekspertė pakviesta į UNESCO programą „Pasaulio atmintis“

Sukurta 2018.01.09 / Atnaujinta 2018.01.09 18:26
    Lietuvos ekspertė pakviesta į UNESCO programą „Pasaulio atmintis“
    Lietuvos ekspertė pakviesta į UNESCO programą „Pasaulio atmintis“

   2018 metais Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) imasi atnaujinti pastaruoju metu konfliktų kėlusią savo programą „Pasaulio atmintis“.  Po to, kai dėl Japonijos, o vėliau dėl Korėjos Respublikos ir Kinijos siūlymų tarptautiniam „Pasaulio  atminties" registrui kilo aštrūs ginčai tarp minėtų valstybių, 2017 metų lapkritį išrinkta Organizacijos generalinė direktorė Audrey Auzoulay nusprendė paskirti naują jai patariančių programos ekspertų tarybą.

   Pirmą kartą dirbti šioje taryboje kviečiama ir Lietuvos ekspertė – Vilniaus Universiteto bibliotekos direktorė Irena Krivienė. Kaip sakoma pranešime apie UNESCO Direktorės sprendimą, taip pripažįstamas išskirtinis Irenos Krivienės indėlis skatinant dokumentinio paveldo apsaugą.  

   Irena Krivienė Vilniaus Universiteto bibliotekoje dirba nuo 1976 metų. Nuo 2003-ųjų iki 2011 ji buvo Lietuvos nacionalinio UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ komiteto narė, nuo 2006 metų – LR Kultūros ministerijos Skaitmeninimo tarybos narė.  Irena Krivienė daug nuveikė skaitmeninat LDK žemėlapius, svarus jos indėlis Lietuvos dalyvavime Skaitmeninėje pasaulio bibliotekoje. Vilniaus universiteto bibliotekos direktore ji paskirta 2009 metais.

   Tarptautiniame „Pasaulio atminties“ ekspertų komitete Irena Krivienė dirbs su kitais  savo srityse pripažintais ekspertais. Jiems patikima užduotis tęsti programos misiją, pabrėžiančią dokumentinio paveldo reikšmę tautų ir valstybių dialogui bei geresniam tarpusavio supratimui. Ekspertai taip pat prisidės prie UNESCO Generalinės direktorės pastangų šią programą peržiūrėti, padaryti ją svaresnę ir skaidresnę.

   UNESCO programa „Pasaulio atmintis“ pradėta vykdyti 1992 metais. Į šios programos tarptautinį registrą įrašomi ypatingi valstybiniuose ir privačiuose archyvuose, muziejuose ar bibliotekose saugomi dokumentai ir jų kolekcijos.

   Į registrą „Pasaulio atmintis“ Lietuvos iniciatyva arba Lietuvai dalyvaujant  įtraukti dokumentai apie  žmonių grandine tris nepriklausomybės atgavimo siekusias Baltijos valstybes sujungusį „Baltijos kelią“, Radvilų giminės archyvai, Liublino unijos aktas ir Meksikos aškenazių bendruomenės tyrimų ir dokumentacijos centro kolekcija, kurioje yra leidinių ir lietuvių kalba. Iš viso į šį registrą įtraukti 427 dokumentai ir kolekcijos, pasiūlytos įvairių valstybių bei visuomeninių organizacijų.

   K.Čachovskio nuotrauka.

   Naujienlaiškio prenumerata