Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas pabrėžė laisvos žiniasklaidos svarbą taikai ir demokratijai

Sukurta 2021.11.02 / Atnaujinta 2021.11.02 15:37
  Viceministras M. Adomėnas pabrėžė laisvos žiniasklaidos svarbą taikai ir demokratijai

  Lapkričio 2-ąją, minint tarptautinę dieną, skirtą panaikinti nebaudžiamumą už nusikaltimus prieš žurnalistus, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos su bendramintėmis valstybėmis ir UNESCO Jungtinėse Tautose (JT) Niujorke (JAV) surengtame renginyje, skirtame neapykantos kalbos ir žurnalisčių saugumo temoms. Renginyje viceministras pabrėžė laisvos žiniasklaidos svarbą taikai ir demokratijai, ragino užtikrinti atsakomybę už nusikaltimus prieš žurnalistus, ypač prieš žurnalistes.

  Renginio diskusijos metu aptarti išpuoliai prieš žurnalistus, ypač kibernetinėje erdvėje, įskaitant priekabiavimą, neapykantos kalbą, grasinimus, internetinių puslapių bei paskyrų socialiniuose tinkluose blokavimą. Akcentuota, kad neapykantos kalbos aukomis dažniausiai tampa žurnalistės.

  M. Adomėnas, kreipdamasis į renginio dalyvius, atkreipė dėmesį į nerimą keliančias pastarųjų metų tendencijas – autoritarinių valstybių vykdomą žurnalistų persekiojimą, neteisėtą kalinimą. Išskirtinai pažymėjo smurtą prieš žurnalistus Baltarusijoje, Rusijoje ir Afganistane, paminėjo neteisėtą baltarusių žurnalisto Ramano Pratasevičiaus sulaikymą.

  Renginyje buvo pastebima, kad nebaudžiamumas už nusikaltimus prieš žurnalistus skatina tolimesnius, neretai dar žiauresnius išpuolius prieš žiniasklaidos atstovus, o žurnalistėms tai kelia dvigubą grėsmę, nes jos gali būti užpultos ne tik dėl savo darbo, bet ir dėl to, kad jos yra moterys. Priekabiavimas internete taip pat kelia skaudžių pasekmių moterims, nes jos patiria fizinį pavojų bei grasinimus išžaginti ir nužudyti.

  Renginio dalyviai vieningai teigė, kad stipri ir nepriklausoma žiniasklaida yra tvarios, teisingumu paremtos demokratijos pagrindas. Akcentuota, jog tarptautinė bendruomenė turi aktyviai reaguoti į išpuolius prieš žurnalistus bei užtikrinti žurnalistų, ypač moterų, saugumą bei atsakomybę už nusikaltimus prieš žurnalistus ir kovoti prieš neapykantos kalbą.

  Žurnalistų apsaugos draugų grupės JT Niujorke pirmininkių Lietuvos, Graikijos ir Prancūzijos organizuotame aukšto lygmens renginyje taip pat pasisakė JT Generalinis Sekretorius António Guterres, Graikijos užsienio reikalų ministras Nico Dendias, Prancūzijos žmogaus teisių ambasadorė Delphine Borione, JT 76-osios Generalinės Asamblėjos pirmininkas Abdulla Shahid, UNESCO generalinė direktorė Audrey Azoulay, „Reporteriai be sienų” ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai, akademikai ir žurnalistai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_0992.jpeg

  Kovo 18 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Darius Staniulis susitiko su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet. Susitikimo metu aptarti Lietuvos prioritetai JT žmogaus teisių taryboje, žmogaus teisėms ir tarptautinei tvarkai kylantys iššūkiai, išsakyta visapusiška parama Vyriausiosios komisarės biuro veiklai.

  Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  275528659_490102675899151_6960225179802515462_n.jpg

  Šią savaitę Lietuva, Latvija ir Estija išplatino du bendrus pareiškimus Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai dėl Rusijos vykdomo karo prieš Ukrainą, kuriuose reikalavo užtikrinti, kad Rusija ir visi šios šalies atsakingi asmenys būtų patraukti atsakomybėn už vykdomus grubius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus ir karo nusikaltimus Ukrainoje bei ragino siekti efektyvesnio tarptautinės bendruomenės veikimo užtikrinant civilių apsaugą karo zonose ir atliepiant nuolat augančius humanitarinės pagalbos poreikius šalyje.

  Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba » Atstovybių naujienos »
  Random 1.jpg

  Kovo 7 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje trys Baltijos šalys padarė bendrą pareiškimą, kuriame pasmerkė neteisėtą ir neišprovokuotą Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir pabrėžė būtinybę kuo skubiau imtis praktinių priemonių JT Generalinės Asamblėjos rezoliucijos „Dėl agresijos prieš Ukrainą“ humanitarinėms nuostatoms įgyvendinti.

  Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »