Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje

Sukurta 2022.12.12 / Atnaujinta 2022.12.12 16:03

Gruodžio 13 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje, Belgijos karalystėje

BRT vyks pasirengimas gruodžio 15 dieną vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžiui, aptariant svarbiausius vadovų darbotvarkės klausimus – Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, energetiką ir ekonomiką, saugumą ir gynybą, Pietų kaimynystę, ES išorės santykius.

Ministrai sieks patvirtinti Tarybos išvadas dėl plėtros ir stabilizacijos bei asociacijos proceso, taip pat Tarybos mandatą deryboms su Europos Parlamentu dėl politinės reklamos skaidrumo ir atrankiojo adresavimo reglamento.

Taryba tęs kasmetinį teisinės valstybės dialogą, šį kartą aptariant [Europos] Sąjungos vertybių laikymosi padėtį Lenkijoje, Rumunijoje, Portugalijoje, Slovėnijoje ir Švedijoje. Taip pat bus tvirtinama bendra ES Tarybos, Europos Komisijos ir Europos Parlamento deklaracija dėl 2023 metų ES teisėkūros prioritetų. Kartu su kitą pusmetį ES Tarybai pirmininkausiančia Švedija, dabartinė pirmininkė Čekija pristatys 2023 metų Europos semestro veiksmų gaires, taip pat bus aptarti tolesni veiksmai po Konferencijos dėl Europos ateities grįžtamojo ryšio renginio, įvykusio gruodžio 2 dieną Briuselyje.