Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Svarbi informacija Ukrainoje esantiems Lietuvos piliečiams

Sukurta 2022.02.25 / Atnaujinta 2022.02.25 15:06
  Svarbi informacija Ukrainoje esantiems Lietuvos piliečiams

  Užsienio reikalų ministerija (URM) informuoja, kad, Rusijos puolimui Ukrainoje stiprėjant, Lietuvos ambasada Ukrainoje laikinai veiks Ukrainos−Lenkijos pasienyje.

  Ukrainoje esantiems Lietuvos piliečiams, neturintiems kelionės dokumentų ar pasibaigus kelionės dokumentų galiojimo laikui, laikini kelionės dokumentai bus išduodami Lietuvos garbės konsulate Lvove.

  URM atkreipia vykstančiųjų per Lenkiją dėmesį, kad Lenkijos pasienio tarnyba turi teisę priimti sprendimą dėl kelionės dokumentų neturinčių Europos Sąjungos šalių narių piliečių įleidimo į šalį, tačiau galiojančio kelionės dokumento turėjimas gali paspartinti sienos kirtimą.

  Į Lenkiją iš Ukrainos įvažiavusiems piliečiams, neturintiems galiojančio kelionės dokumento, dėl kelionės dokumento gavimo rekomenduojame susisiekti su Ukrainos−Lenkijos pasienyje laikinai veikiančia Lietuvos ambasada.

  URM primena, kad dėl Rusijos karinės agresijos Ukrainoje Lietuvos piliečiai raginami nedelsiant išvykti iš šalies sausumos keliais − Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos ir Rumunijos kryptimis, nevykti Rusijos ar Baltarusijos kryptimis.  

  Lietuvos garbės konsulato Lvove kontaktinė informacija

  Telefono numeris: +380 32 298 8935.

  El. pašto adresas: [email protected]; [email protected].

  Adresas: Heroiv UPA St, 72, Lviv, Lviv Oblast, Ukraine, 79018.

  Lietuvos ambasados atstovų Ukrainos−Lenkijos pasienyje kontaktinė informacija

  Telefono numeriai: +380 (67) 924 04 42; +380 (67) 924 04 27;

  El. pašto adresas: [email protected];

  Kita kontaktinė informacija

  Kitų Lietuvos atstovybių, į kurias taip pat galima kreiptis dėl kelionės dokumento gavimo, kontaktai skelbiami čia.

  Ukrainoje esantys Lietuvos piliečiai dėl konsulinės informacijos gali kreiptis „karštąja linija“: +370 5 251 2764.

  Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius, kurie dėl kokių nors priežasčių negali išvykti, prašome nedelsiant užsiregistruoti adresu https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.

  Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS: https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx; Bendra nuoroda: http://onelink.to/epmjp5.