Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +33 1 4568 3320
Faksas +33 1 4568 3041
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

UNESCO Vykdomojoje taryboje Lietuva pabrėžia komunikacijos ir informacijos sektoriaus svarbą

Sukurta 2019.10.14 / Atnaujinta 2019.10.14 13:38
  UNESCO Vykdomojoje taryboje Lietuva pabrėžia komunikacijos ir informacijos sektoriaus svarbą

  Spalio 14 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Irena Vaišvilaitė kreipėsi į šios organizacijos Vykdomosios tarybos narius, pabrėždama komunikacijos ir informacijos sektoriaus svarbą.

  Skaitydama nacionalinį pareiškimą, ambasadorė pažymėjo, kad Lietuva skiria savo energiją, žinias ir patirtį, taip pat savo finansinio įnašo dalį, kad būtų įgyvendintos organizacijos pastangos šioje srityje.

  „Esame įsitikinę, kad komunikacijos ir informacijos vaidmuo pasaulyje didėja, ir UNESCO yra Jungtinių Tautų agentūra, turinti išskirtinius ir aiškius įgaliojimus šiais klausimais“, – kalbėjo Lietuvos nuolatinė atstovė.

  Ambasadorė pažymėjo, kad Lietuva remia šiuo metu vykstančią strateginę UNESCO pertvarką, kuria siekiama veiksmingesnės organizacijos veiklos, ir sveikino pastangas didinti UNESCO vaidmenį Jungtinių Tautų sistemoje.

  Lietuvos atstovė taip pat parėmė UNESCO iniciatyvą parengti rekomendacijas dėl atvirojo mokslo plėtros.

  Ambasadorė I. Vaišvilaitė atkreipė dėmesį į UNESCO programos ,,Pasaulio atmintis“, kuri skirta rūpintis dokumentų paveldu, svarbą ir paragino organizacijos valstybes nares sutarti dėl šios programos peržiūros rezultatų.

  Lietuva baigia savo kadenciją UNESCO Vykdomojoje taryboje, į kurią išrinkta 2015 metais. Į šį, vieną iš pagrindinių UNESCO valdymo organų, Lietuva siekia vėl būti išrinkta 2021 metais.

   

  Naujienlaiškio prenumerata