Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE UNESCO

Adresas: 1, Rue Miollis, Bureau B6.36, 75015 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 4568 3320
Faksas +33 1 4568 3041
El. paštas

UNESCO reformos – būtinos

Sukurta 2018.05.30 / Atnaujinta 2018.05.30 15:24
   UNESCO reformos – būtinos
   UNESCO reformos – būtinos
   UNESCO reformos – būtinos
   UNESCO reformos – būtinos
   UNESCO reformos – būtinos

   Trečiadienis, gegužės 30 d. (Paryžius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Jungtinių Tautų (JT) Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO generaline direktore Audrey Azoulay aptarė šios institucijos reformas.

   Prezidentės teigimu, UNESCO misija stiprinti taiką skatinant valstybių dialogą mokslo, švietimo, kultūros klausimais šiandien yra ypač reikalinga ir svarbi. Tačiau UNESCO išgyvena politinę, finansinę ir tapatybės krizes – jos veikla tapo itin politizuota ir dubliuoja kitas JT organizacijas. Pokyčiai – būtini, todėl Lietuva nuosekliai remia strategines UNESCO reformas.

   Nesutarimai tarp šalių narių sprendžiant už UNESCO mandato ribų esančius politinius klausimus paralyžiuoja organizacijos veiklą. Apie ketinimus nutraukti savo narystę praneša JAV ir Izraelis, organizacija patiria biudžeto trūkumus, dėl veiklos politizavimo, išsikerojusios biurokratijos prastėja programų kokybė.

   Todėl, pasak šalies vadovės, reformų atidėlioti nebegalima. Kad vėl taptų efektyvi, organizacija turi grįžti prie savo pagrindinės misijos ir sutelkti veiklą į konkrečius švietimo, mokslo, kultūros, paveldo apsaugos klausimus.

   Praėjusių metų rudenį išrinkta UNESCO generalinė direktorė įgyvendina ambicingą reformų programą, siekiant sukoncentruoti organizacijos veiklas, išvengti jų dubliavimo, geriau integruoti UNESCO į JT sistemą. Šiuos tikslus palaiko ir Lietuva.

   Šaltinis : Prezidentės spaudos tarnyba

   Nuotraukos: UNESCO/Christelle Alix

   Naujienlaiškio prenumerata