Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE UNESCO

Adresas: 1, Rue Miollis, Bureau B6.36, 75015 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 4568 3320
Faksas +33 1 4568 3041
El. paštas

UNESCO konferencijoje Lietuvos ambasadorė pabrėžė visuotinės prieigos prie informacijos svarbą siekiant Darnaus vystymosi darbotvarkės tikslų

Sukurta 2017.09.29 / Atnaujinta 2017.09.29 16:08
  UNESCO konferencijoje Lietuvos ambasadorė pabrėžė visuotinės prieigos prie informacijos svarbą siekiant Darnaus vystymosi darbotvarkės tikslų

  Šių metų rugsėjo 28 d. UNESCO būstinėje Paryžiuje Tarptautinės visuotinės prieigos prie informacijos dienai pažymėti vyko Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (International Programme for the Development of Communication, IPDC) konferencija „IPDC talks“, kurią parėmė Lietuvos, Nyderlandų ir Suomijos vyriausybės.

  Renginį atidariusi UNESCO generalinė direktorė Irina Bokova pabrėžė, kad kalbant apie prieigą prie informacijos, svarbu, kad informacija būtų kuriama ne tik žmonėms, bet pačių žmonių ir apie žmones.

  Sveikinimo žodį susirinkusiems konferencijos dalyviams tarė Lietuvos ambasadorė prie UNESCO Irena Vaišvilaitė, savo kalboje teigusi, kad „visuotinė prieiga prie informacijos vaidina svarbią rolę suteikiant galios žmonėms patiems dalyvauti sprendimų priėmimo procese ir tokiu būdu įtakoti savo gyvenimus“. Kalbėdama apie nepriklausomos žiniasklaidos ir žurnalistų apsaugos svarbą, ambasadorė sveikino birželio mėnesį vykusias Ženevos konsultacijas siekiant sustiprinti Jungtinių Tautų  veiksmų planą dėl žurnalistų saugumo bei jų metu parengtą dokumentą ir išreiškė viltį, kad dokumente siūlomos priemonės bus sėkmingai pradėtos įgyvendinti.

  Konferencijos tikslas –  paremti nepriklausomos žiniasklaidos, informacijos ir komunikacijų technologijų ir pilietinės visuomenės vaidmenį  Jungtinių tautų Darnaus vystymosi darbotvarkėje, o taip pat didinti visuomenės informuotumą apie žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės svarbą įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkės, dar vadinamos „Darbotvarke 2030“, tikslus.

  Renginyje  žurnalistų apsaugos, žiniasklaidos svarbos siekiant sėkmingo „Darbotvarkės 2030“ tikslų įgyvendinimo temas gvildeno pagrindiniai konferencijos pranešėjai: pasaulinio lygio ekspertai, buvę politikai, patyrę žurnalistai. Kalbėjo buvusi Suomijos Prezidentė Tarja Halonen, „Transparency International“ valdybos narė Natalia Soebagjo, garsi tiriamosios žurnalistikos atstovė Amy Goodman ir kiti.

  Tiek pernai, tiek šiemet vykusią „IPDC talks“ konferenciją finansiškai parėmė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija. Lietuva šiais metais kandidatuoja į  UNESCO Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (IPDC) tarpvyriausybinę tarybą. Rinkimai į šią tarybą  vyks šių metų lapkričio mėnesio UNESCO generalinėje konferencijoje. 

  Kristinos Tamošaitytės nuotrauka.

  Naujienlaiškio prenumerata