Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE UNESCO

Adresas: 1, Rue Miollis, Bureau B6.36, 75015 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 4568 3320
Faksas +33 1 4568 3041
El. paštas

UNESCO „draugų grupėje“ aptartos žurnalistų saugumo nacionalinės iniciatyvos ir iššūkiai

Sukurta 2017.12.12 / Atnaujinta 2017.12.12 17:54
   UNESCO „draugų grupėje“ aptartos žurnalistų saugumo nacionalinės iniciatyvos ir iššūkiai
   UNESCO „draugų grupėje“ aptartos žurnalistų saugumo nacionalinės iniciatyvos ir iššūkiai

   Šių metų gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija aptarti nacionalines iniciatyvas žurnalistų saugumo srityje. Valstybių narių ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai kalbėjo apie kylančius iššūkius siekiant įgyvendinti JT veiksmų planą žurnalistų saugumo srityje, taip pat nebaudžiamumo problemą.

   Diskusijoje pasisakė Kolumbijos, Afganistano, Serbijos, Švedijos, Austrijos, Lietuvos, Kanados, Paragvajaus, taip pat Afrikos žurnalistų federacijos ir Tarptautinės žiniasklaidos paramos (International Media Support) atstovai. Renginį finansiškai parėmė Švedija, Nyderlandai, Kanada ir JAV.

   Dauguma diskusijos dalyvių pastebėjo, kad pastaraisiais metais kyla išpuolių prieš žurnalistus ir ypatingai žurnalistes moteris skaičius virtualioje erdvėje. Šalys sveikino Švediją, patvirtinusią naują nacionalinį raiškos laisvės apsaugos veiksmų planą, siekiant apginti su grėsmėmis susiduriančius žurnalistus, menininkus ir politikus.  Lietuva pristatė savo įdirbį  rengiant mokomuosius seminarus žurnalistams savo šalyje, taip pat informavo apie Lietuvos iniciatyvą  įkurti „draugų grupę“ Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO)  Vienoje bei svarstomas galimybes parengti nacionalinį veiksmų planą žurnalistų saugumo srityje remiantis UNESCO veiksmų planu, ESBO gairėmis ir kitų šalių patirtimi.

   Ši diskusija – paskutinis šiais metais UNESCO „draugų grupės“ žurnalistų saugumo srityje suorganizuotas renginys.  Šiais metais vyko keturi  ambasadorių lygio susitikimai, „draugų grupė“ aktyviai bendradarbiavo rengiant žurnalistų saugumo rezoliucijas, priimtas per rudenį vykusias  UNESCO Vykdomosios Tarybos ir Generalinės konferencijos sesijas.

   Naujienlaiškio prenumerata