Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE UNESCO

Adresas: 1, Rue Miollis, Bureau B6.36, 75015 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 4568 3320
Faksas +33 1 4568 3041
El. paštas

UNESCO diskutuota apie informacijos prieinamumo svarbą rinkimuose

Sukurta 2018.02.09 / Atnaujinta 2018.02.09 11:54
   UNESCO diskutuota apie informacijos prieinamumo svarbą rinkimuose
   UNESCO diskutuota apie informacijos prieinamumo svarbą rinkimuose
   UNESCO diskutuota apie informacijos prieinamumo svarbą rinkimuose

   Vasario 8 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta konferencija „Ryšių ir informacijos ekosistemos gerinimas siekiant užtikrinti rinkimų integralumą“. Jos metu tarptautinė pilietinės visuomenės atstovų, akademikų ir vyriausybių atstovų grupė diskutavo apie naujus iššūkius demokratiniams procesams skaitmeniniame pasaulyje.

   Diskusijos dalyvius pasveikino UNESCO generalinės direktorės pavaduotojas Getachew Engida, pabrėžęs, jog rinkimų duomenų apsaugos ar nepatikimos informacijos sklaidos jų metu klausimai įgyja vis daugiau aktualumo. „Siekiant apsaugoti rinkėjus, vyriausybės turėtų dirbti kartu su technologijų kompanijomis“, - tarpsektorinio bendradarbiavimo galimybes akcentavo UNESCO generalinės direktorės pavaduotojas.

   Diskusijoje taip pat dalyvavo ir Lietuvos atstovė Aistė Žilinskienė, Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos narė ir Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė. Kalbėdama apie rinkimus ir augantį interneto vartotojų skaičių, ji atkreipė dėmesį į prieinamumo svarbą. „Galimybė gauti informaciją iš įvairių žiniasklaidos priemonių, socialinių tinklų ar piliečių platformų skatina nuomonių įvairovę, pilietines diskusijas ir įsitraukimą“ – medijų teikiamas galimybes vardijo p. Aistė Žilinskienė.

   Konferencija „Ryšių ir informacijos ekosistemos gerinimas siekiant užtikrinti rinkimų integralumą“ vyko UNESCO bendradarbiaujant su Global Network Initiative (GNI), kuris apima įvairias informacinių ryšių technologijų kompanijas, pilietinės visuomenės organizacijas, akademikus ir socialiai atsakingus investuotojus, skatinančius išraiškos laisvę ir privatumą internete.

   Naujienlaiškio prenumerata