Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +33 1 4568 3320
Faksas +33 1 4568 3041
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Kultūros ministro vizitas UNESCO

Sukurta 2019.05.03 / Atnaujinta 2019.05.06 14:55
   Kultūros ministro vizitas UNESCO
   Kultūros ministro vizitas UNESCO

   Lietuvos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas gegužės 3 dieną Paryžiuje susitiko su UNESCO Pasaulio paveldo centro vadove Mechtild Rössler bei šio centro Europos ir Šiaurės Amerikos skyriaus vadove Isabelle Anatole-Gabriel, taip pat su Tarptautinės paminklų ir paveldo vietovių tarybos ICOMOS generaline direktore Marie-Laure Lavenir.

   Susitikimuose pabrėžta ekspertų svarba valdant ir tausojant paveldą, priminta apie planus teikti Kauno modernizmo architektūros nominaciją į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir pasidalinta informacija apie rudenį Kaune planuojamą tarptautinį forumą dėl modernistinių miestų.

   Pažymėta, kad šiemet minime dvi sukaktis – 25 metų, kai istorinis Vilniaus centras įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, ir 15 metų, kai šiame sąraše atsirado Kernavės archeologinė vietovė.

   Kultūros ministras Paryžiuje lankėsi, nes dalyvavo Europos Sąjungos šalių kultūros bei Europos reikalų ministrų susitikime apie paveldo apsaugą. Susitikimas sukviestas Prancūzijos iniciatyva reaguojant į gaisrą, nuniokojusį Paryžiaus Dievo Motinos katedrą.

   Naujienlaiškio prenumerata