Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE UNESCO

Adresas: 1, Rue Miollis, Bureau B6.36, 75015 Paris, FRANCE

plačiau »

Tel. +33 1 4568 3320
Faksas +33 1 4568 3041
El. paštas

Ambasadorė Irena Vaišvilaitė įteikė skiriamuosius raštus Tarptautinės Frankofonijos organizacijos Generalinei sekretorei

Sukurta 2017.09.11 / Atnaujinta 2017.09.11 16:44
  Ambasadorė Irena Vaišvilaitė įteikė skiriamuosius raštus Tarptautinės Frankofonijos organizacijos Generalinei sekretorei

  Rugsėjo 11 d. Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė Irena Vaišvilaitė įteikė skiriamuosius raštus Tarptautinės Frankofonijos organizacijos Generalinei sekretorei Michaelle Jean. Ambasadorė paskirta Lietuvos Respublikos Prezidentės asmenine atstove prie šios organizacijos.

  I. Vaišvilaitė išreiškė paramą TFO tikslams siekiant glaudesnio tarptautinio bendradarbiavimo įvairiose srityse, tokiose kaip žmogaus teisių sklaida ar tarpkultūrinis dialogas. Ambasadorės teigimu, TFO svarbų vaidmenį tarptautiniame kontekste įrodo tai, kad prie organizacijos jungiasi naujos valstybės, bei organizacijos pastangos prisidėti sprendžiant frankofoninėje erdvėje kylančias krizes.  

  Generalinė sekretorė M. Jean pabrėžė TFO pastangas spręsti šių dienų iššūkius ir skatinti organizacijos partnerystę su kitomis tarptautinėmis institucijomis, tokiomis kaip Jungtinės Tautos ar Europos Sąjunga. M. Jean taip pat pabrėžė TFO ekonominį potencialą ir paragino Lietuvą juo pasinaudoti savo ekspertinėse srityse mezgant ryšius su organizacijos valstybėmis narėmis.   

  TFO veikloje Lietuva dalyvauja nuo 1999 m. Bendradarbiavimas su organizacija Lietuvos valstybės tarnautojams ir diplomatams suteikia palankias sąlygas mokytis prancūzų kalbos ir tobulinti kitas kompetencijas prancūzų kalba.

  Šiuo metu Tarptautinė Frankofonijos organizacija vienija 84 valstybes ir autonomines teritorijas, 54 iš jų yra pilnateisės narės, 26 – stebėtojos ir 4 – asocijuotos narės. 

  I. Vaišvilaitė taip pat yra Lietuvos Respublikos ambasadorė, nuolatinė atstovė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO).

  Nuotrauka : Ringailė Kuokštytė

  Naujienlaiškio prenumerata