Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras susitiko su naujuoju Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje

Sukurta 2020.09.04 / Atnaujinta 2020.09.07 09:23
   Viceministras susitiko su naujuoju Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje
   Viceministras susitiko su naujuoju Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje
   Viceministras susitiko su naujuoju Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje

   Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis susitiko su naujuoju Norvegijos Karalystės ambasadoriumi Ole Terje Horpestadu, kuris tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Prezidentui Gitanui Nausėdai.

   Susitikimo metu buvo pasidžiaugta puikiais dvišaliais santykiais, glaudžiu bendradarbiavimu gynybos, ekonomikos, energetinio saugumo srityse, tvirta partneryste NATO Aljanse. Pašnekovai  pasidalijo įžvalgomis apie padėtį Baltarusijoje (ambasadorius O. T. Horpestadas yra akredituotas ir Baltarusijai) bei apie Europos Sąjungos laikyseną dėl politinės krizės šioje kaimyninėje valstybėje.

   D.Čekuolis pažymėjo, jog svarbu bendramintėms valstybėms, tokioms kaip Lietuva ir Norvegija, suvienyti pastangas ieškant būdų padėti Baltarusijos žmonėms. Viceministras su ambasadoriumi taip pat aptarė pasirengimą kitą savaitę įvyksiančiam Norvegijos ministrės pirmininkės Ernos Solberg vizitui.

   Ambasadorius Ole Terje Horpestadas, iki šiol atstovavęs Norvegijai Ukrainoje, pakeitė nuo 2018 metų Norvegijos ambasadoriaus Lietuvoje pareigas ėjusį Karsteną Klepsviką.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išreiškė užuojautą Norvegijos užsienio reikalų ministrei Ine Marie Eriksen Søreide dėl netoli šalies sostinės Oslo gruodžio 30 dienos nuslinkusios didžiulės purvo nuošliaužos, sugriovusios devynis Asko miestelio namus ir nusinešusios mažiausiai septynių žmonių gyvybes.

   Dvišaliai santykiai »

   Gruodžio 30 dieną už 30 km nuo Norvegijos sostinės Oslo esančiame Asko miestelyje nuslinko purvo nuošliauža. Norvegijos policija informuoja, kad šiuo metu vietovėje vykdoma gyventojų evakuacija, yra dingusių žmonių, keli nukentėjusieji  išvežti į ligoninę.

   Konsulinės naujienos »

   Gruodžio 17 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis telefoninio pokalbio metu su Norvegijos kolege Ine Marie Eriksen Soreide, Švedijos kolege Ann Linde ir Danijos kolega Jeppe Kofodu aptarė COVID-19 pandemijos situaciją regiono šalyse, dvišalio bendradarbiavimo aktualijas ir paramą Baltarusijos demokratinėms jėgoms.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_3050.jpg

   Rugsėjo 28 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje Ole Terje Horpestadu.

   Dvišaliai santykiai »
   80F69164-7C97-4CB5-AA20-7D1210691E8D_1_201_a.jpeg

   Šiemet švenčiamam Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmečiui, o kitais metais – Lietuvos ir Norvegijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmečiui pažymėti, Norvegijoje kelionę pradeda Mariaus Jovaišos fotografijų paroda „Neregėta Lietuva: ateitis“.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   DSC_7417.jpg

   Rugpjūčio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančiu Norvegijos Karalystės ambasadoriumi Lietuvoje Karstenu Klepsviku.

   Dvišaliai santykiai »