Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Su Lenkijos lietuvių organizacijų vadovais aptarti veiklos planai

Sukurta 2020.06.18 / Atnaujinta 2020.06.18 14:42
  Su Lenkijos lietuvių organizacijų vadovais aptarti veiklos planai

  Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais.

  Pradėdamas susitikimą R. Motuzas pažymėjo, kad šio krašto savitumas, pasiekimai ir problemos jam yra gerai pažįstamos. Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo čia teko daug kartų lankytis ir rūpintis lietuviškų mokyklų statuso sustiprinimu ir išlaikymu. Suvalkų krašto lietuvių organizacijos yra vienos iš stipriausių ir jų veikla apima visas tautinio identiteto puoselėjimo sritis.

  „Čia veikia visų pakopų lietuviško švietimo įstaigos, Punsko kultūros namai, vyskupo A. Baranausko fondas ,,Lietuvių namai Seinuose“, leidžiami net keturi periodiniai leidiniai lietuvių kalba, rūpinamasi istorinės atminties išsaugojimu ir, svarbiausia, visi čia gyvenantys lietuviai pasižymi išskirtiniu pilietiškumu“, – teigė ambasadorius.  

  Lietuvių organizacijų vadovai supažindino konsulato vadovą su artimiausias savo veiklos planais, išsakė jiems rūpimus klausimus. Daugiausia susitikimo metu kalbėta apie steigiamą Lietuvių kultūros centrą Suvalkuose.  Jo įkūrimui ir veiklos vykdymui lėšas skyrė Lietuvos Vyriausybė. Numatyta, kad šiame centre dar šią vasarą pradės veikti vaikų darželio grupė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

  Daugiašaliai santykiai »
  mok2.jpg

  Rugsėjo 1 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos pedagogais. Mokykloje naujus mokslo metus pradeda daugiau nei 100 mokinių ir profesionalūs visų mokomųjų dalykų pedagogai.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  49393759047_d655185fcb_o.jpg

  Rugpjūčio 6 dieną vykusio pokalbio metu ministras Linas Linkevičius su Lenkijos kolega Jaceku Czaputowicziumi aptarė situaciją Baltarusijoje. Ministrai sutarė ir toliau atidžiai stebėti padėtį kaimyninėje valstybėje, koordinuoti tarpusavio veiksmus, pabrėžė koordinacijos svarbą Europos Sąjungos lygmeniu.

  Dvišaliai santykiai »

  Liepos 28 dieną Liubline (Lenkijoje) vyko Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame aptarta saugumo situacija regione, Ukrainos reformų procesas. Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis apie Rusijos veiksmus regione, situaciją Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  109585293_1743858039089986_5974827284560607130_n.jpg

  Liepos 19-ąją Ščecine ir Pščelnike, Lenkijoje, buvo paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno legendinio transatlantinio skrydžio 87-osios metinės. Pagerbiant pilotų atminimą, aukotos Mišios Šv. Jokūbo katedroje Ščecine ir „Lituanicos“ sudužimo vietoje Pščelniko miške prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Su Seinų burmistru.jpg

  Liepos 6 dieną ministras Linas Linkevičius lankėsi Seinuose ir Punske (Lenkija). Susitikime su Seinų miesto burmistru A. Nowalskiu ir Seinų apskrities vadovais ministras aptarė Lietuvos ir Lenkijos regioninio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

  Dvišaliai santykiai »